Witaminy i minerały są ważnym składnikiem, który wspiera pracę naszego organizmu. Zważywszy uwagę na fakt, że wspierają czynności naszych organów stanowią podstawę naszej egzystencji. Większość witamin znajdziemy w warzywach, owocach, rybach, czy zbożach i powinnyśmy czerpać z natury to, co najlepsze.
Mówiąc o witaminach warto wspomnieć o bardzo ważnej kwestii, czyli niedoborze witamin i konsekwencjach tego niedoboru. Często objawy, jakie temu towarzyszą są przez nas lekceważone, gdyż odbieramy je, jako mało znaczące problemy lub łączymy z innymi chorobami, a przecież niedobór pewnych witamin może być nawet śmiertelny.
Oczywiście można wspomagać się pewnymi suplementami diety, które zawierają witaminy, ale najlepiej przyswajamy te znajdujące się w naturalnych produktach. Układajmy, więc dietę w taki sposób, aby dodatkowe tabletki były zbędne. Oczywiście czasem może okazać się, ze niedobór pewnych witamin jest konsekwencją wrodzonej nieprzyswajalności lub tego, że nasz organizm szybciej je traci i wtedy leczenie może okazać się niezbędne