Jeśli czujesz się zmęczona, ospała, twoja cera nie jest w najlepszej kondycji, a twoje włosy są osłabione, podobnie jak paznokcie – to znak, że brakuje ci wielu witamin. Zapewne nie masz ochoty faszerować się suplementami. Na szczęście nie musisz, a cała „kuracja” będzie krótka, przyjemna i naprawdę skuteczna. A nazywa się rzeżucha.
Tak! Okazuje się, że rzeżucha to prawdziwe bogactwo witamin i składników mineralnych, które są niezbędne dla organizmu człowieka. Wymienić tu należy przede wszystkim żelazo, magnez, wapń, witaminę C, A, PP, K i wiele więcej. Rzeżuchę poleca się zwłaszcza dzieciom i młodzieży w okresie dojrzewania oraz kobietom w ciąży.
Rzeżucha jest bardzo smaczną rośliną, którą można spożywać samodzielnie lub jako dodatek do dań, zwłaszcza kanapek, sałatek i surówek. Jest bardzo prosta do wyhodowania w domowych warunkach – dzięki temu można cieszyć się nią o dowolnej porze, zawsze w świeżej postaci. Wystarczy namoczyć nasionka, a następnie umieścić je na mokrej wacie lub ligninie. Po kilku dniach rzeżucha będzie gotowa do konsumpcji.